Monday , 18 June 2018

Onbevangen Vissertjes; 40 jaar IM; Geelong; Challenge; Powerman Mallorca – WTJ 721


VRIJDAG – Gelukkig was het vandaag weer ‘business as usual’ in PyeongChang en zette Esmée Visser ons TeamNL weer op het juiste spoor. Gewoon hard knallen, zodat vanzelf al het randgeneuzel naar de achtergrond verdwijnt. Niks mooier dan vanuit het niets de top bereiken. Esmée Visser uit Beinsdorp. Tot voor kort had ik nooit van haar gehoord, noch van het dorpje waar ze woont. Zelf wist ze amper dat er Winterspelen waren dit seizoen. En dan die reactie na afloop: ,,Ik heb wel lekker geschaatst.’’ Prachtig toch! De onbevangenheid van deze schaatster doet me denken aan het bijna naamgenote Els Visser. Triatlete, die in twee jaar tijd vanuit het niets grote successen boekte en straks ongetwijfeld in topvorm terugkeert uit Australië. Fris, spontaan, leuk. Het past allemaal bij Els, die trouwens vanaf komend seizoen onze site ook via Instagram gaat promoten.
 
Sandman

Onderaan deze WTJ komen jullie de voorlaatste lijst tegen met alle Nederlanders die ooit op Hawaii gefinisht zijn. Eerst blikken we, zoals gebruikelijk, vooruit op het weekend. Geen wedstrijden in Nederland, wel bij onze zuiderburen. Zondag is de Sandman Inferno, een crossduathlon of winterduathlon zoals de Belgen zeggen, over het strand en de duinen van Westende en Middelkerke. De keuze is een Light duathlon of een XL duathlon over 5/40/10 kilometer lengte. Aan de laatste doen onder meer Peter Res en Jacco Langerak mee. Kris Coddens en Inge Roelandt wonnen de eerste editie. Ook voor de toeschouwers is het goed toeven met dit weer. Surfclub De Kwinte staat klaar met een hapje en een drankje. Om 10.30 uur is de start van beide series.
Tegen de tijd dat de laatste duatleten aan de kust klaar zijn, begint om 14.00 uur in Hofstade een andere winterduathlon. Afstanden daar 3/19/3 kilometer. Simon van Roy en Soetkin Vertenten zijn de titelverdedigers in Hofstade, waar in het verleden alleen de Nederlander Jan van den Bossche een podiumplaats haalde.
 
Powerman

Voor Miriam van Reijen begint het Powerman-seizoen zaterdag op Mallorca. Ze moet er afrekenen met onder meer de verrassende winnares van vorig jaar Mavi Garcia Garcia, maar ook Nina Brenn, Susanne Svendsen, Tine Holst, Emma Pooley en Eimear Mullan staan aan de start. Brooke Brown opent haar seizoen eveneens op de Spaanse Balearen. Emilio Martin neemt het op tegen twee top-Belgen: Seppe Odeyn en Kenneth Vandendriessche. Het is allemaal te doen in Can Picafort. Mister Powerman John Raadschelders houdt ons ongetwijfeld op de hoogte.
 
Gekke voorstel van Collins

Zondag is dus de grote dag dat vijftien mannen aan Waikiki beach te water gingen voor die ultieme uitdaging, dat gekke voorstel van het Honolulu gestationeerde marine-koppel John en Judy Collins. Daar gingen ze dan: de Waikiki Roughwater Swim, de Around O’ahu bike race en de Honolulu marathon. En dat allemaal achter elkaar. De deelnemers kregen drie velletjes met instructies, regels en een parcoursbeschrijving. Op de laatste pagina stond de legendarische uitspraak: swim 2,4 mijl, fiets 112 mijl, ren 26,2 mijl. En schep er de rest van je leven over op!
Het was taxichauffeur Gordon Haller, die na 11.46 uur als eerste over de streep kwam. Zondag meer over die eerste Ironman op onze site. We bouwen de spanning nog een beetje op.
In het Australische Geelong beseffen ze dat hun 70.3 Ironman op een bijzondere dag valt. Het was in de wedstrijd vorig jaar dat Kelvin van der Doe zijn kwalificatie voor het WK 70.3 waarmaakte. Nu doen er weer drie Nederlanders mee: Tom Kroon, Oscar Sondermeijer en Martin Sprong. Titelverdediger Sam Appleton is meteen favoriet voor deze race, die ook aan een jubileum toe is. Maar niet het vierde decenium, maar pas het tienjarige jubileum. Bji de vrouwen staat de winnares van vorig jaar Annabel Luxford niet op de lijst, wel Sarah Crowley de nummer drie van Hawaii 2017.
 
Wordt wintertriathlon ooit Olympisch?
In het Italiaanse Piano Vetora nabij de Etna staat zaterdag het EK wintertriathlon op het programma. Volgens ITU-president Marisol Casado wordt nog steeds hard gelobbyd voor dit onderdeel op toekomstige Winterspelen. Toch zal dan het aantal wedstrijden omhoog moeten en ook het deelnemersveld internationaler. Nu zijn het vooral de Alpenlanden en de Russen, die meedoen. Anderzijds: is schaatsen zo veel mondialer? Skiathlon en biathlon bestaan al, het wachten is op wintertriathlon. Pavel Andreev en Helena Erbenova veroverden vorig jaar de Europese titels in Estland. Volgen zij zichzelf op of komen er nieuwe kampioenen? Bij de vrouwen bijvoorbeeld is Yulia Surikova de grooste uitdager van Erbenova. En Nederlands eremetaal? Het zit er niet in.
 
Gomez in Wanaka

Ook het Challenge seizoen komt op gang. Zaterdag met Wanaka, een race die al snel tot de Challenge Family toetrad. Grootste blikvanger is de Spaanse meervoudig wereldkampioen Javier Gomez, die mee doet aan de halve afstand. Eerder al was hij in Port of Tauranga, waar hij meedeed in een trio-team en ook won. Gomez trainde in de winter van 2014 ook in Wanaka en heeft warme banden met het evenement en de streek. Dolgraag was ook Yvonne van Vlerken er gestart, maar de volledige afstand had haar voorkeur en die is slechts voorbehouden aan agegroupers. Stefan Vogel is enige Nederlander op die hele. Op de halve komen dus volop profs aan de start. Naast Javier is ook Europees kampioen/Almere-winnaar Joe Skipper van de partij. Braden Currie doet mee, Dylan McNeice en hier is wel Annabel Luxford. Luke McKenzie, in 2013 achter Frederik van Lierde tweede op Hawaii doet mee en dat geldt ook voor oud-Lanzarote winnaar Jesse Thomas en de Nederlandse Zwitser Jan van Berkel. Vier ‘echte’ Nederlanders doen mee aan de halve. Vooral om het meedoen overigens.
 
De lijst dan. We eindigen bij nummer 51, zodat we zondag de top 50 presenteren. 51e staat Thea Sybesma die toen vierde werd. Ook de M60-wereldrecordtijd van Rob Barel staat erbij. Het is de 72e snelste tijd ooit door een Nederlander op Hawaii neergezet.
Pos.Voornaam AchternaamTijdFinisherJaar
119FrankWiebes10.11.182781992
118JosStraatman10.11.162031991
117IreneKinnegim10.10.38272008
116StefanvanThiel10.09.523922015
115RicharddeGroot 10.09.223892015
114GregorStam10.08.36131983
113WillemGooskens10.08.235002016
112MichelBesseling10.08.035242010
111RicardoScholten10.07.404942016
110MarcelHoksbergen10.07.03531986
109HaraldvanRijn10.06.533462008
108OnnodeBoer10.05.374112014
107NicoMul10.04.31121984
105IreneKinnegim10.03.33372010
106Peter-JohanDillo10.03.333822017
104MarcelWeijers10.03.003652005
103FransvanHeteren10.02.452801993
102IrmaZwartkruis10.02.27121991
101MachielIttmann10.02.091032004
100SioneJongstra10.02.023302017
99ChrisBrands10.01.551562000
98JanvanSoest10.01.462741993
97Michelvan derHoeven10.01.303502006
96DaveRost10.00.283212012
95MirjamWeerd10.00.17482013
94JohnBeerendonk09.59.432922007
93JanBlokland09.59.333022008
92GregorStam09.59.22431986
91FranckvanGraas09.58.343442017
90FrankTimmermans09.58.252322003
89TiedoTinga09.57.31832001
88GerardCornelissen09.57.232091992
87Jasonvan derBurgt09.57.034152010
86RolanddeHaan09.56.485322013
85SioneJongstra09.55.33182007
84AndriesKoers09.54.243812010
83RobertParinussa09.54.013032017
82HarrySikkema09.53.333622011
81AntonMol09.51.391172000
80AartvanWijk09.51.334712013
79PeterRes09.51.232832014
78HannekedeBoer09.49.28342013
77ChrisBrands09.49.071992015
76GosseBeerda09.49.023212010
75BertVeldhuis09.47.363032011
74MathijmWassink09.47.321032000
73GosseBeerda09.47.202082008
72RobBarel09.46.542512017
71KatinkaWiltenburg09.46.2681992
70PeterVocking09.46.092312006
69DiederikScheltinga09.45.432812010
68RichardvanDiesen09.45.261832008
67GuidoGosselink09.45.13582001
66RichardvanDiesen09.45.031091994
65ThysWind09.43.262172017
64JasperReenalda09.43.231362003
63Heleenbij deVaate09.42.12132006
62BobMartens09.42.052492016
61DanielAvant09.41.461512007
60CeesColijn09.40.551522008
59BartCandel09.39.363432013
58KatinkaWiltenburg09.38.38101993
57RobSchilder09.37.47892002
55ThomasSchreven09.36.472102011
56DaveRost09.36.473102013
54MaikelWieland09.35.541612014
53ChrisBrands09.35.151102009
52MennoOudeman09.34.301852010
51TheaSybesma09.34.2441991
 

About Wim van den Broek

Wim van den Broek
Helft van Nederlands bekendste speakerduo, blijft graag ruzie maken of hij nu Peppie dan wel Kokkie is, houdt van hoogoplopende debatten in de plaatselijke gemeenteraad en één van de drijvende krachten achter één van de oudste triatlons: Oud-Gastel...

Leave a Reply