Thursday , 22 February 2018

Vastenavend; Medaillespiegel; ook die van Hawaii; Mercuryman; dé lijst van HawaiiNL – WTJ 718

 
DINSDAG – Vastenavend. Na goed feesten, is het ook goed om te soberen. Voor triatleten is dat geen moeite, zij kunnen die discipline makkelijk veertig dagen opbrengen. Terwijl het zuiden zo goed als ontwetend blijft van het nieuws om ons heen, boekt TeamNL het ene na het andere succes in PyeongChang. Oke, de relay bij het shorttracken mislukte, Daan Breeuwsma en Koen Verweij hadden een offday. Maar ach, dat vergeet je snel als achtereenvolgens Yara van Kerkhof, Kjeld Nuis en Patrick Roest naar de medailles toe schaatsen. Niks leuker dan om de zoveel tijd naar de medaillespiegel kijken. We staan tweede achter de Duitsers, die zich daar overigens evenzeer mee bezig houden.
 
BILD Sport
✔@BILD_Sport
Auch gaaaaaaaanz wichtig: Wir stehen wieder vor Holland!     #Medaillenspiegel #PyeongChang2018
13:56 – 13 feb. 2018
 
Op de medaillespiegel aller tijden zijn we de DDR voorbij (u weet wel dat merkwaardige stukje Duitsland, waarvan later de sportprestaties ernstig in twijfel werden getrokken). We staan nu elfde en kunnen met nog twee gouden medailles te gaan Finland verdringen van de tiende plaats. Easier said than done, al gaat het tot dusverre wel voortreffelijk.
 
Om in de sfeer te blijven. We hebben in onze reeks ‘Hawaii – 40 years’ ook een medaillespiegel gemaakt. Wie waren de beste triatleten en wat zijn de meest succesvolle landen. Hieronder de top tiens mannen, vrouwen en alle 16 landen met medaillewinnaars.
 
 
Klass.Voornaam AchternaamLandGoudZilverBronsTotaal
1DaveScottUSA6309
2MarkAllenUSA6219
3PeterReidCAN3317
4CraigAlexanderAUS3104
5ScottTinleyUSA2428
6TimDeBoomUSA2114
7LucvanLierdeBEL2103
8Chris McCormackAUS2103
9NormanStadlerGER2013
10JanFrodenoGER2013
 
Klass.Voornaam AchternaamLandGoudZilverBronsTotaal
1PaulaNewby-FraserZIM81211
2NataschaBadmannSUI6208
3ChrissieWellingtonGBR4004
4MirindaCarfraeAUS3317
5DanielaRyfSUI3104
6LoriBowdenCAN2417
7SylvianePuntousCAN2305
8ErinBakerNZL2305
9KarenSmyersUSA1214
10HeatherFuhrCAN1102
32YvonnevanVlerkenNED0101
43TheaSybesmaNED0011
 
Klass.LandGoudZilverBronsTotaal
1USA27262780
2Australie119929
3Zwitserland95115
4Canada816327
5Duitsland881632
6Zimbabwe81211
7Groot-Brittannie53715
8Belgie3238
9Nieuw-Zeeland2529
10Finland0123
11Nederland0112
12Spanje0112
13Frankrijk0101
14Chili0101
15Brazilie0066
16Denemarken0011
 
 
 
Over het NK Schoorl nog het volgende. Thomas Cremers stond niet in het overzicht. Zeer ten onrechte, want zijn 44e plaats in 31.59 is er ook eentje om trots op te zijn. Bij deze.
 

Zuiderbuur Marino ‘Bink’ Vanhoenacker won voor het tweede opeenvolgende jaar de Mercuryman, een halve triathlon op de Kaaiman Eilanden. Klein evenement met 16 deelnemers en de nummer twee op bijna een half uur. Dat was Patrick Hatfield. Kaaiman Gareth van den Berg werd derde, beste en enige vrouw was Annalet Meyer.
 
Wouter
 
Nieuws van de dag – naast het opstappen van Halbe Zijlstra als minister van Buitenlandse Zaken – was natuurlijk het aannemen van de donorwet. Ik lees op social media veel voor- maar ook tegenstanders. In deze discussie denk ik vooral aan onze Wouter van Duinisveld, waarvan we vorige week nog dat indrukwekkende filmpje toonden. Wouter schrijft kortweg BAM! op zijn account vandaag. Dat is voor mij voldoende. Ik had al een codicil. Daar verandert na vandaag niets aan. BAM.
 
Tot slot wederom een stukje van de Hawaii-finishers. Van 299 tot en met 240. We naderen meteen de 11 uurs-barrière. Veel plezier met onze lijsten. We tellen af tot zondag 18 februari. In meerdere opzichten een bijzondere zondag. Wacht maar af!
 
Pos.Voornaam AchternaamTijdFinisherJaar
299MarcelSuurmond11.41.0110992017
298Dirk-JandeJong11.40.528672002
297BertFlier11.40.468852007
296MarijkeZeekant11.39.011362003
295MirjamWeerd 11.39.001962008
294BertVreeswijk11.38.281431983
293JanMijwaart11.38.109682011
292GerrittenBrinke11.35.489222005
291DickBruijn11.35.326531994
290KeesVaneman11.35.271641984
289CorneliaRoth11.33.251842008
288BerHeijn11.32.301271983
287CorneliaRoth11.32.292362010
286KeesVaneman11.32.041071982
285JosBrouwer 11.31.368292006
284RiikkaKelja11.30.50952000
283Pieter-JanPaarlberg11.30.315591998
282DennisVandermeer11.30.039962015
281DennisVandermeer11.28.249692008
280Pieter-JanPaarlberg11.27.125862001
279Harm Hids11.27.096161989
278FransvanHeteren11.26.518572003
277PetervanRavenswaaij11.24.4210752013
276HermanvanLienden11.23.27951982
275AskerJeukendrup11.22.458152007
274Hermanvan derWaal11.21.495852004
273Hansvan derLinden11.21.378112007
272HillyPanjer11.21.282792013
271Angeliquevan derLinden11.21.242782013
270HesselKruijer11.20.586992000
269ErikElgersma11.20.404151990
268JanvanLoenen11.20.148212003
267HansdeLabije11.19.517462002
266MarcelSuurmond11.19.239502015
265Hansvan derLinden11.19.079082011
264RobRave 11.18.409962017
263BernardHilferink11.17.178772012
262Biancavan deKieboom11.17.131682005
261JanMijwaart11.16.137462009
260JohanSteenkist11.15.29811982
259BerHeijn11.14.341071984
258HansCornelis11.13.004231988
257JanMijwaart11.10.596292000
256Moniquevan derVorst11.10.141192009
255IvarBrinkman11.07.558932015
254MariaOorsprong-Alta11.06.101182015
253PeterZijerveld11.05.57631983
252WaldoDuin11.05.447042009
251AntonSmit11.05.259502016
250RobReuser11.05.166051995
249SiemAppeldoorn11.05.065901992
248JimKoster11.05.00631982
247DavidCrowther11.04.568102008
246MinkZeilstra11.04.148012008
245Pieter-JanPaarlberg11.02.525752000
244FinnZwager11.02.238922017
243MarcelWeijers11.01.565702000
242MariskaKramer-Postma11.01.22352004
241PepijnvanOvereem11.01.038852017
240HuibvanEngelen11.01.038862017
 

About Wim van den Broek

Wim van den Broek
Helft van Nederlands bekendste speakerduo, blijft graag ruzie maken of hij nu Peppie dan wel Kokkie is, houdt van hoogoplopende debatten in de plaatselijke gemeenteraad en één van de drijvende krachten achter één van de oudste triatlons: Oud-Gastel...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*