Begin juni had ze haar WK Ironman slot al willen bemachtigen tijdens Ironman Hamburg – en ze lag ook tot in de marathon op koers om dat te doen – maar Els Visser liep toen onverhoopt tegen een diskwalificatie aan. En dus wordt het plan omgegooid en waagt ze dit weekend, bij Ironman Les Sables d’Olonne-Vendée, nogmaals een poging.
Visser had deze wedstrijd niet op haar schema, maar paste hem in om zich dus toch nog te kunnen kwalificeren voor het WK Ironman, dat eind dit jaar op Kona wordt gehouden. Bij Ironman Les Sables d’Olonne-Vendéé is er overigens meteen een reële kans dat het Visser zal lukken, want er liggen maar liefst drie slots klaar en het veld is niet al te breed en niet al te sterk. In totaal staan er slechts vijftien vrouwen op de startlijst, waarvan India Lee en Els Visser veruit de grootste namen zijn. Visser steekt zelf in ieder geval in prima vorm, zo bleek al wel in Hamburg.
Namens Nederland staan ook Diede Diederiks en Kyra Meulenberg op de startlijst. De volledige startlijst vind je hieronder:
