Wouter Wuilmus en Jony Heerink gaan de geschiedenisboeken in als de winnaars van de laatste editie van de Cross Duathlon Etten-Leur. De wedstrijd houdt na vandaag op met bestaan, maar zag voor één laatste keer nog wel een mooie strijd ontstaan tussen een aantal grote namen binnen de crosswereld.
Wuilmus legde meteen de basis voor zijn overwinning tijdens de eerste zes kilometer hardlopen, maar zag zijn concurrenten tijdens het mountainbiken juist weer dichterbij komen. Door na het fietsen nog een sterke 3 kilometer lopen uit de benen te persen, wist hij de wedstrijd toch te winnen in een tijd van 1:19:14. Tijl Pauwels gaf weinig toe, maar moest erkennen dat Wuilmus vandaag net wat sterker was: hij werd tweede in een tijd van 1:19:57. De strijd om het podium was sowieso spannend, want Geert van Kuijk werd derde in 1:20:21. De wedstrijd werd onder prima weersomstandigheden afgewerkt.
In de vrouwenrace waren de verschillen iets groter, maar ook daar was de strijd spannend. Heerink bleek in ieder geval de sterkste atlete van de dag, toen zij na 1:29:39 uur over de finish kwam en zich verzekerde van de overwinning. De Belgische Lotte de Vet, in december nog de winnares van de loodzware Hel van Kasterlee, werd tweede in 1:31:02 en Lotte Bakx werd daar kort achter derde in 1:31:23.