Zoveel dagen hebben topatleten niet waarop werkelijk alles goed gaat en een wedstrijd van start tot finish in eerste positie wordt doorgebracht: toch leek het vandaag precies zó’n dag voor de Nieuw-Zeelandse Rebecca Clarke te worden. Tot de absolute slotfase dan, want toen was het redelijk ineens de opvallend sterk lopende Tamara Jewett die er met de winst vandoor ging.
De Canadese Jewett speelde eigenlijk de hele dag een bijrol – in ieder geval als je puur naar de tussentijden kijkt – en kwam pas laat in de wedstrijd in het gezichtsveld van fans. Na 25:06 minuut kwam Clarke al uit het prachtige water in Wanaka, op anderhalve minuut gevolgd door Danielle Donaldson en daar weer kort achter Jasmine Brown. Jewett volgde later en redelijk buiten de aandacht. Tot zover geen vuiltje aan de lucht voor Clarke.
Daar bleef het niet bij voor de toenmalige koploopster, want opnieuw bleek Clarke ongenaakbaar en zag ze haar voorsprong op de fiets eigenlijk alleen maar groter en groter worden. Ze had met niemand iets te maken, keek nergens voor op of om, was alleen met haar eigen race bezig en bleef simpelweg pushen tot T2. Daar was haar voorsprong opgelopen tot bijna vier minuten. Opnieuw zat Jewett nog niet binnen de top drie.
Ook tijdens de halve marathon leek er geen vuiltje aan de lucht voor Clarke. Ja, ze verloor wat van haar voorsprong en Jewett begon aan een mooie opmars, maar de marge van Clarke leek ruim genoeg om een overwinning uit het boekje te claimen. Tot de laatste kilometers dus, toen Jewett ineens nog verder doorstoomde en bijna als uit het niets naar de koppositie liep. Voor Clarke was het een grote teleurstelling, voor Jewett een bekroning op een geweldig opgebouwde race.
Jewett won Challenge Wanaka in 4:29:39. Clarke werd tweede in 4:30:43 en Gabrielle Lumkes werd derde in 4:30:46.
Droomdag Rebecca Clarke verstoord door Tamara Jewett: in absolute slotfase naar de winst Challenge Wanaka























