In een warm, misschien zelfs broeierig Rotterdam heeft Gjalt Panjer zich zojuist tot Nederlands Kampioen over de Standaard Afstand (1500-40-10) gekroond. Daarmee neemt hij de titel over van Menno Koolhaas, die er dit jaar overigens niet bij was.

Het NK Standaard Afstand werd op en rondom de Willem-Alexander Roeibaan gehouden en kende al vroeg in de race een schifting: uiteindelijk kwam Panjer op de fiets samen met Jesse Cuijpers en Victor Goené en volgde daarachter een groep met onder andere Valentin van Wersch, Niels van Lanen, Jorik van Egdom, Nicklas Hogervorst en Hugo Jan Bosscher. Toch kwam deze groep niet echt in de buurt van de drie koplopers, want eenmaal in T2 lagen deze mannen al bijna anderhalve minuut achter de drie koplopers. Een groep daar weer achter had overigens nog eens ruim twee minuten extra aan de broek en daarmee werd de titelstrijd tijdens het lopen beperkt tot slechts een aantal atleten.

Wie had gehoopt op een bloedstollend spannende ontknoping, kwam echter bedrogen uit. Tijdens het lopen zorgde Panjer er namelijk hoogstpersoonlijk voor dat de spanning eigenlijk al snel verdween en vrijwel direct bleek dat hij de snelste loopbenen van de mannen vooraan had. Hij nam meteen de leiding en aangetrokken door het rood-wit-blauwe tricot dat voor de winnaar klaar lag, liep hij naar de overwinning in een tijd van 1:51:57. Cuijpers werd tweede in 1:52:23 en Goené derde in 1:53:10.

Advertentie:
Heb je zelf meegedaan aan Tri Rotterdam? Met een Performance Poster vereeuwig je jouw prestatie op de meest persoonlijke manier! Bekijk alle designs door hier te klikken.

Performance Poster Tri Rotterdam