1900 meter zwemmen, 90 kilometer fietsen en 21.1 kilometer hardlopen, dwars door en rondom Amsterdam: het is blijkbaar op het lijf geschreven van Jaap Koetsier en Kim Jeucken, want zij wonnen zojuist de Middle Distance van Tri Amsterdam. De wedstrijd, waar in totaal ruim duizend deelnemers op afkwamen verdeeld over meerdere afstanden, werd onder heerlijke weersomstandigheden afgewerkt.
Jaap Koetsier begon zijn dag met een zwemtijd van 30:53 minuut, waarmee hij eigenlijk al meteen tegen een achterstand van minuten op meerdere mannen aanliep. Dat deerde hem niet zoveel – of in ieder geval liet hij zich niet gek maken – want op de fiets zette hij de turbo pas echt aan en dankzij een fietstijd van 2:16:49 uur kwam hij wel als eerste terug in T2. Op de fiets werd de basis voor zijn overwinning gelegd, maar toen moest er dus nog wel 21.1 kilometer gelopen worden.
Dat gebeurde in vier rondes rond het evenemententerrein en ook daar bleek Koetsier met een tijd van 1:23:05 uur weer sterk en solide. Uiteindelijk won Koetsier Tri Amsterdam in een tijd van 4:14:16, wat hem een marge van ruim 1:20 minuut opleverde ten opzichte van Ruben de Ruiter, die tweede werd in 4:15:37. Het brons ging naar Francesco Cauz, die met een eindtijd van 4:18:25 beslag legde op het laatste treetje van het podium.
Bij de vrouwen ging de winst naar Kim Jeucken, die 36:33 minuut voor het zwemmen nodig had, 2:41:58 uur op de fiets zat en vervolgens nog 1:38:18 liep. Daarmee kwam haar eindtijd op 5:04:48, meer dan voldoende om runner-up Doris Bakker voor te blijven, die het zilver claimde in een tijd van 5:06:32. Het brons was voor Wynia Derks, die na 5:09:46 over de meet kwam.
