Het is niet titelverdediger Mitch Kolkman die vandaag het NK Sprint Distance wint, maar Niels van Lanen. Kolkman kwam nog als eerste uit het water, maar stapte toen – om nog onduidelijke redenen – uit. Vanaf dat moment nam Van Lanen het initiatief om uiteindelijk dus naar de overwinning in Stein te snellen.

Kolkman noteerde 8:44 minuut over de 750 meter zwemmen en leek toen al de basis te leggen voor titelprolongatie. Zover kwam het dus niet, want het was meteen ook het moment waarop hij uit de wedstrijd stapte en daardoor gelegenheid gaf aan Hidde Mollee, Ian Pennekamp, Jesse Cuijpers en Niels van Lanen om de leiding in de wedstrijd over te nemen. Dit kwartet werd in de eerste kilometers op de fiets op ongeveer een halve minuut gevolgd door een enorme groep.

Halverwege was de achterstand van deze groep opgelopen tot veertig seconden, maar ondertussen was ook Pennekamp de aansluiting vooraan verloren en begon hij terug te zakken in de achtervolgende groep. Van Lanen, Cuijpers en Mollee reden ondertussen lekker door en zagen hun voorsprong in T2 vergroot tot een minuut.

Tijdens de run nam Van Lanen meteen het initiatief en dat initiatief gaf hij ook niet meer uit handen. Echt groot werd zijn voorsprong niet, maar per kilometer groeide het gat op Cuijpers toch een beetje. Ondertussen kraakte en piepte het bij Mollee, die op zijn beurt in de slotfase een sterk lopende Pennekamp langszij zag komen.

Van Lanen won het NK in 54:37. Cuijpers werd tweede in 55:05 en Pennekamp derde in 55:15. Net als bij de vrouwen waren de eerste twee mannen ook U23-atleten.

Promotie:

Zelf meegedaan aan Triathlon Stein? Bij Performance Poster kun je een volledig gepersonaliseerde poster bestellen. Je bekijkt hier het volledige assortiment.