Het lijkt maar niet rustig te worden binnen de NTB: nadat de organisatie de afgelopen jaren constant mensen zag komen en gaan – soms gedwongen, soms vrijwillig – is het ook nu weer raak. De pas in maart tot NTB-voorzitter benoemde Ewout Roeloffs stapt, totaal onverwachts en zonder echt duidelijke reden, na slechts acht maanden alweer op.

Dat Roeloffs opstapt, blijkt uit een door hem verstuurde brief aan de Triathlon Raad, leden van de NTB, het bestuur van de NTB en de directie van de NTB (zie afbeeldingen van de brief onderaan dit bericht, red.).

Roeloffs geeft in die brief aan dat hij dit jaar ‘als professional is gestart als zelfstandig ondernemer’. Daar zou hij aan ‘intensieve acquisitie’ doen, zijn ‘netwerk actief inzetten’ en ‘diverse commerciële activiteiten ontplooien’. “Ook in omgevingen waar sport centraal staat. Dat betekent dat twee werelden soms kunnen samenkomen waar dat mogelijk niet altijd als gepast kan worden ervaren, ondanks dat mijn activiteiten altijd gescheiden zouden zijn. In de communicatie die ik de afgelopen dagen samen met de NTB-organisatie heb gehad, ben ik tot de conclusie gekomen dat ik mijn werk voor de NTB niet op verantwoorde wijze kan combineren met mijn professionele activiteiten.”

Uit de brief wordt totaal niet duidelijk om wat voor activiteiten het zou gaan, waarom deze activiteiten niet zouden zijn te verenigen met zijn functie als voorzitter bij de NTB én waarom Roeloffs de keuze om te stoppen binnen een paar dagen moest maken. Roeloffs stopt overigens per direct, zo blijkt uit dezelfde brief. Diverse bronnen binnen de NTB laten optekenen dat het vertrek van Roeloffs totaal onverwachts komt.

De volledige brief van Roeloffs:

Eerder vandaag werd overigens ook duidelijk dat Armand van der Smissen vertrekt bij de NTB. De voormalig bondscoach wordt na bijna twintig jaar wegbezuinigd.