Het is opmerkelijk nieuws; des te meer omdat de Indoor Triathlon World Cup Lievin ieder jaar razend populair is en zowel World Triathlon als PTO – de organisaties achter het event – de wedstrijd voor 2026 al diverse keren meenamen in hun aankondigingen, maar toch gaat de race niet door. In ieder geval niet op 7 maart 2026 en terwijl er nog geen nieuwe datum is gecommuniceerd, wordt ook niet verteld waarom de wedstrijd voorlopig is gecanceld.
De Indoor Triathlon World Cup Lievin is een ultrakorte indoor triathlon in het overdekte atletiekstadion van Lievin, waarbij in een speciaal gebouwd zwembad wordt gezwommen, vervolgens ultrakorte rondjes worden gefietst en daarna dus nog gelopen. “Alle betrokken partijen werken samen aan een oplossing om de wedstrijd alsnog op het programma te krijgen, met evenveel passie en engagement voor het event van hoog niveau”, staat in een persbericht geschreven.
De indoor triathlon van Lievin is al een aantal jaar zeer succesvol en sinds vorig jaar onderdeel van de World Triathlon Cup kalender. Sinds vorig jaar werd de race door PTO georganiseerd en tot T1 Lievin World Triathlon Indoor Cup omgetoverd. Op de vraag van atleten of de wedstrijd verplaatst of definitief geannuleerd wordt, klinkt het bij de organisatie dat er achter de schermen hard gewerkt wordt aan een nieuwe datum.
“Ondanks alle discussies met de lokale overheid en een diepgaand onderzoek naar de mogelijkheden om de oorspronkelijke datum te behouden, hebben we de moeilijke beslissing moeten nemen om het evenement uit te stellen”, klinkt het in het persbericht. “We waren op deze manier niet in de mogelijkheid om het evenement te organiseren op hetzelfde hoge niveau en met de hoge normen die onze atleten, onze partners en onze toeschouwers van ons mogen verwachten. We willen het evenement ook op de langere termijn niet in gevaar brengen.”




















