Het plafond leek niet hoog genoeg voor het Nederlandse TrueKinetix – dat miljoenen ophaalde voor en miljoenen investeerde in haar TrueBike, die een revolutie op de indoor fietsmarkt zou moeten veroorzaken – maar deze week is het doek definitief gevallen voor het Nederlandse bedrijf dat werd opgericht door Bas van Rens: de rechtbank van Noord-Holland heeft op 5 maart een faillissement uitgesproken.

Het faillissement volgt op een toch al moeilijke periode voor TrueKinetix: waar het bedrijf aanvankelijk snel voet zette binnen de triathlonwereld, maakte het de afgelopen jaren haast even snel een terugtrekkende beweging uit diezelfde markt om daarbij meer te gaan focussen op ‘senioren’. Ook werd een expansie naar onder andere Amerika onderzocht.

Opvallend was het feit dat steeds meer klachten van gebruikers online werden gedeeld, waarbij werd gesproken over snel kapot gaande apparatuur en een daaropvolgende zeer slechte service. TrueKinetix heeft zelf niet op haar faillissement gereageerd – noch op haar eigen website noch op socials – en eigenaar Van Rens heeft vooralsnog niet gereageerd op vragen van media.

De TrueBike werd ontwikkeld met het idee om iedere indoor training ‘raak’ te maken. Volgens Van Rens, die het idee achter de TrueBike zelf bedacht en ontwikkelde, was de TrueBike de enige indoor trainer die het gevoel van buiten fietsen wist te evenaren. Daar moest overigens flink voor worden betaald, want waar de gemiddelde indoor trainer van Tacx of Wahoo maximaal 1500 euro kost – en er zijn veel goedkopere opties – kon je de TrueBike niet kopen voor minder dan een kleine vierduizend euro.