Vloeiden de Nederlandse successen vorig jaar nog rijkelijk tijdens de Belgische The Cave Triathlon, was dat dit jaar iets anders; zowel bij de mannen als vrouwen domineerden de Belgen in eigen land. In de wedstrijd die uiteindelijk werd gewonnen door Joran Driesen, bleek Rick Paffen uiteindelijk de sterkste Nederlander: hij werd achtste.
Het is misschien ook niet zo gek dat Belgen de wedstrijd in eigen land domineerden: de wedstrijd gold als Belgisch Kampioenschap Middle Distance. In tegenstelling tot vorig jaar was The Cave Triathlon geen NK en dus was er voor Nederlandse topatleten wellicht wat minder urgentie om mee te doen aan de wedstrijd.
Los daarvan was het niveau bijzonder hoog vandaag en bleek Driesen simpelweg oppermachtig en onnavolgbaar: hij won de wedstrijd in een tijd van 3:39:05 en pakte dankzij die eindtijd een marge van meer dan zes minuten. Dieter Comhair werd tweede in 3:45:11 en Pamphiel Pareyn werd derde in 3:46:21. Paffen werd dus achtste – en beste Nederlander – in een tijd van 3:51:39.
Bij de vrouwen ging de winst naar Christine Verdonck (4:20:00), terwijl Marie Luyckx (4:22:52) en Friedel Cuypers (4:25:14) ervoor zorgden dat het podium ook hier volledig Belgisch was.
Advertentie
Heb jij zelf meegedaan aan The Cave Triathlon? Ongeacht de afstand kun je bij Performance Poster een volledig unieke en gepersonaliseerde poster bestellen om jouw prestatie te vereeuwigen. Je bekijkt de designs hier.
