Nadat hij eerder op de dag tweede werd in de halve finale (kwalificatieronde, red.), is Victor Goené gisteren vijfde geworden bij de Europe Triathlon Cup Kielce. In Polen kwam hij slechts vier seconden tekort voor een podiumplaats en slechts tien seconden voor de winst.
De verschillen waren sowieso klein op de ultrakorte races over 400 meter zwemmen, 7.6 kilometer fietsen en 2 kilometer hardlopen. De winst ging naar de Duitser Jaspar Ortfeld, die de race won in een tijd van 22:24 minuut. Paul Georgenthum uit Frankrijk werd tweede in 22:26 en de Italiaan Samuele Angelini werd derde in 22:30. Achter de Belg Joris Basslé (22:33) was het dus Goené die vijfde werd in 22:34. Namens Nederland stond ook Gjalt Panjer aan de start. Hij won zijn kwalificatieronde eerder op de dag, maar werd in de finale tiende. Panjer finishte in 22:43. Grote internationale namen ontbraken in deze wedstrijd.
Bij de vrouwen stond alleen Sonja de Koning namens Nederland aan de start. In de door Carina Reicht gewonnen wedstrijd (25:03) werd De Koning 27e van de 30 atleten. De Koning finishte in 26:33.