Uitgerekend in de week waarin hij aankondigde dat hij na volgend jaar met pensioen gaat, heeft Vincent Luis zojuist Ironman 70.3 Bahrain gewonnen. Na een duel met kleine verschillen en tussen voornamelijk Short Distance specialisten, trok de Fransman aan het langste eind en won hij voor de zoveelste keer de wedstrijd in het Midden-Oosten.
Lang gingen drie razendsnelle mannen gelijk op: Luis kreeg al tijdens het zwemmen Chase McQueen en Vasco Vilaca mee. Dit trio wist zich met een zwemtijd van 23:14 los te weken van de rest van het veld en zag Pieter Heemeryck als vierde uit het water komen; de Belg had toen een achterstand van 2:26 minuut. Heemeryck fietste echter zo sterk, dat hij gedurende de negentig kilometer dichter en dichter bij het leidende trio wist te komen, maar hij kreeg het gaatje net niet gedicht. Wel was zijn achterstand in de tweede wisselzone verkleind tot nog maar één minuut. Daarachter waren de verschillen veel groter: Will Grace volgde bijvoorbeeld als vijfde, maar had toen al een achterstand van ruim acht minuten.
Tijdens de run was het Luis die meteen het initiatief nam, maar echt comfortabel los kwam hij pas in de slotfase. Seconde voor seconde wist hij uit te lopen op Vilaca en McQueen, terwijl Heemeryck sneller tijd verloor en daarmee ook de aanspraak op een podiumplaats leek te verliezen. Dat leek lang zo, tot McQueen in de laatste kilometers volledig begon te kraken, minuten verloor, en Heemeryck voorbij zag komen. De Belg liep daarmee naar een uitstekende derde plaats.
Luis won Ironman 70.3 Bahrain in een tijd van 3:29:08. Vilaca werd tweede in 3:31:19 en Heemeryck derde in 3:34:04.




















