De eerste Olympische medailles die in 2028 in Los Angeles worden verdeeld, zijn meteen de medailles voor de vrouwelijke triatleten. Op zaterdag 15 juli 2028 is de vrouwentriathlon namelijk het eerste medaille-event van de pas de dag daarvoor begonnen Olympische Spelen.
Al meteen de ochtend na de openingsceremonie van vrijdag 14 juli 2028 vormt de individuele triathlon voor vrouwen dus het eerste event waar wordt gestreden om eremetaal. De mannen volgen een dag later en komen dus in actie op zondag 16 juli 2028: dat blijkt uit het deze week gepresenteerde programma.
Mochten er Nederlandse atleten op het podium eindigen, hoeven ze niet te rekenen op een financiële meevaller. Deze week kwam namelijk ook naar buiten dat het NOC*NSF na de Olympische Winterspelen van 2026 namelijk stopt met hun bonus voor medaillewinnaars. Het NOC*NSF trok daar voor een volledige Olympische cyclus (Zomerspelen plus Winterspelen) steeds twee miljoen euro voor uit, maar vindt die uitgave niet meer te verdedigen. In Milaan ontvangen Nederlandse gouden medaillewinnaars nog 30.000 euro, een winnaar van zilver ontvangt 15.000 euro en een winnaar van brons strijkt 7500 euro op.