Het is wellicht nauwelijks te bevatten, maar Yvonne van Vlerken is vandaag twaalfde geworden bij de zeer sterk bezette halve marathon van Egmond. Onder koude omstandigheden liet ze alleen twee elite-loopsters uit Rwanda, twee elite-loopsters uit Ethiopië, één Oost-Afrikaanse elite-loopster die uitkomt voor Bahrain en zes Nederlandse toploopsters voor zich, maar haar eindtijd van 1:18:09 én de waslijst aan toploopsters die ze áchter zich liet, spreken des te meer tot de verbeelding.
Van Vlerken lijkt een unicum in het feit dat voor haar de jaren nauwelijks lijken te tellen; ze wordt dan wel ouder en is allang geen profatlete meer, maar op loopgebied wordt ze eigenlijk alleen maar sneller. In 2004 liep Van Vlerken nog een tijd van 1:28 uur in Egmond, in 2005 liep ze er 1:22 uur en nu dus – ruim twintig jaar later – een ijzersterke 1:18:09. Die tijd werd dus ook nog eens gelopen op een zwaar parcours: in Egmond wordt de eerste helft over het strand gelopen en de terugweg voert voornamelijk door de aangrenzende duinen. Daarnaast was het met temperaturen ruim onder het vriespunt opvallend koud.
Qua Nederlandse toploopsters had Van Vlerken onder andere Nienke Brinkman, Jill Holterman, Tess Goessens en Britt Ummels voor zich. Andere toploopsters als Jip Vastenburg en Bo Ummels beten zich stuk op de tijd van Van Vlerken. Actieve triatleten en duatleten kwamen ook niet in de buurt van de prestatie van Van Vlerken.




















