Met 7 kilometer hardlopen, 20 kilometer mountainbiken en nog eens 3.5 kilometer hardlopen vond gisteren de Cross Duathlon De Peel plaats: meteen ook de laatste Nederlandse wedstrijd van kalender 2025. Bij de mannen ging de winst naar de Belg Tijl Pauwels, maar bij de vrouwen zorgde Jamie van Lieshout wel voor een laatste Nederlandse feestje.
Bij de vrouwen stonden er overigens ook alleen Nederlandse atletes aan de start en was Van Lieshout simpelweg oppermachtig. Met een tijd van 2:02:11 bleef ze ruim voor haar concurrenten; het verschil werd al tijdens de eerste run gemaakt en zou de hele race alleen maar oplopen. Uiteindelijk werd Eva Kox-Scholtes tweede in 2:14:14 en Audrey Breur derde in 2:21:16.
Bij de mannen waren de verschillen aanzienlijk kleiner, en waren het ook geen Nederlanders, maar Belgen die domineerden. Tijl Pauwels won de race dus in een tijd van 1:43:22 en bleef daarmee voor zijn landgenoot Diederik Pemen, die tweede werd in 1:45:06. Erwin Bakker was de enige Nederlander die op het podium mocht plaatsnemen; hij werd derde in 1:45:33.




















