Na een lang seizoen met T100-races, zijn de Britse Lucy Byram en Nieuw-Zeelander Hayden Wilde door hun collega’s uitgeroepen tot atleten van het jaar. Bij Wilde is dat niet zo’n grote verrassing, en bij Byram is dat vooral een prachtig en emotioneel statement na het door een ongeluk overlijden van haar partner en de veerkracht die de topatlete daarna toonde.
De pas 26-jarige Byram verloor in de zomer van 2025 haar partner Sam O’Shea, die het leven liet na een noodlottig ongeval op de fiets. Dat enorme verlies zorgde ervoor dat Byram sinds augustus niet meer in actie kwam, maar tijdens de T100 Grand Final in december verscheen ze toch weer aan de start. En niet zomaar; ze noteerde de snelste fietstijd en werd uiteindelijk elfde, waarmee ze meteen ook een top tien klassering in het eindklassement veilig stelde.
Bij het overgaan van de finishlijn, stak ze haar handen omhoog, logischerwijs ter ere van haar overleden vriend. Na de finish sprak Byram zich uit en gaf ze aan bijzonder trots te zijn op de manier waarop zij en haar partner hun leven de afgelopen acht jaar samen vorm hadden gegeven.
Dit bericht op Instagram bekijken
Een bericht gedeeld door T100 Triathlon World Tour (@t100triathlon)
Lucy Byram en Hayden Wilde door collega’s uitgeroepen tot T100 atleten van het jaar




















