Vond gisteravond nog de woensdagavondklassieker Flitstriathlon Nijkerk plaats, werd zojuist een andere klassieker georganiseerd: Triathlon Schagen. Bij de vrouwen was het Morena Stevens die voor de zoveelste keer dit jaar liet zien de beste te zijn en bij de mannen gold bijna hetzelfde voor Thijs van der Zee.

In het geval van Stevens is het al haar derde serieuze overwinning in minder dan drie weken tijd: begin deze maand won ze al de Van der Voort Stad van de Zon Triathlon, waarna ze twee dagen later ook meteen Triathlon Langedijk op haar naam wist te schrijven. Vandaag komt daar dus de winst in Schagen bij, waar ze de avondrace ook nog eens met enorme voorsprong won.

Met een tijd van 1:12:35 zorgde Stevens er daarnaast voor dat na drie jaar op rij winst voor Dieuwertje Bax – die dit jaar niet aan de start stond overigens – eindelijk een nieuwe winnares op het uitslagenformulier verschijnt. Achter Stevens werden Janneke Sinnige (1:18:07) en Leone de Voogd (1:19:32) tweede en derde.

Bij de mannen was er dus winst voor Thijs van der Zee, die begin deze maand – net als Stevens – ook al won bij de Van der Voort Stad van de Zon Triathlon. Met een tijd van 1:06:31 had Van der Zee vandaag een iets minder ruime marge dan in de vrouwenrace, maar nog steeds was er voldoende speling om Emiel van Tongerlo (1:08:06) en Peter Johan Dillo (1:08:55) in Schagen voor te blijven. Van der Zee besliste de wedstrijd voornamelijk op de fiets in zijn voordeel.