Ze had eigenlijk iets recht te zetten na het EK Cross Triathlon van afgelopen dinsdag en dat is precies wat Dieske Kruisselbrink vandaag heeft gedaan: ze is zojuist tweede geworden op het EK Cross Duathlon en na 6.6 kilometer hardlopen, 18.8 kilometer mountainbiken en nog eens 3.2 kilometer hardlopen gaat de Nederlandse cross-specialiste dus met zilver naar huis.

De snelste vrouw, daar was vandaag geen kruid tegen gewassen: de Italiaanse Noemie Bogiatto kwam in een winnende tijd van 1:30:39 over de finish en kroonde zich zodoende tot Europees Kampioene. Kruisselbrink kon niet anders dan buigen voor haar Italiaanse concurrente, maar pakte in haar schaduw dus wel een eveneens mooie tweede plaats in een tijd van 1:32:34. De Oekraïense Sofiya Pryyma werd derde in 1:33:17. Namens Nederland stond ook Kyra Brouwer aan de start; op de uitgevallen Eva Maria Sánchez Pastor, werd Brouwer op een twaalfde plaats laatste. Brouwer kwam na 1:42:43 over de finish.

Afgelopen dinsdag stond Kruisselbrink ook aan de start bij het EK Cross Triathlon. Daar werd ze twaalfde.

Bij de mannen stonden geen Nederlanders aan de start. Daar werd het EK Cross Duathlon gewonnen door de Belg Thibaut de Smet. Fransman Arthur Forissier werd tweede en de Belg Sebastien Carabin derde.