Dat Formule 1-coureur Valtteri Bottas graag fietst, dat wisten we al. Dat Bottas nu ook van de ene F1-race naar de andere fietst, is nieuw. Afgelopen weekend racete hij nog in de door Max Verstappen gewonnen F1-race in Maleisië – op het circuit van Sepang – maar direct na de race stapte hij zijn fiets om op koers te zetten richting de Formule 1 van Singapore, waar vanaf aankomende vrijdag alweer geracet wordt.

De tocht is ongeveer 320 kilometer en direct na zijn F1-race in Maleisië – waar de Fin de finish overigens niet haalde – legde Bottas alvast de eerste 56 kilometer af. Vandaag voegde hij daar op zijn gravelbike van Canyon ruim 160 kilometer aan toe en dus heeft hij morgen nog iets meer dan 100 kilometer te gaan. Zijn eerste etappe reed Bottas overigens in het donker. Terwijl de coureurs vrijdag weer in hun racewagens in actie komen, staat aankomende donderdag al een verplichte mediadag op het programma.

Bottas rijdt graag op zijn gravelbike en niet onverdienstelijk. Hij plaatste zich dit jaar bijvoorbeeld voor het WK gravelbike, dat ook dit weekend wordt verreden in het Australische Nannup. Omdat Bottas dan dus de F1 van Singapore rijdt, moet hij het WK gravelbike aan zich voorbij laten gaan.

De liefde voor fietsen heeft Bottas niet van een vreemde; zijn vrouw Tiffany Cromwell werd in 2014 vijfde bij het WK wegwielrennen en in datzelfde jaar werd ze ook negende in de Ronde van Vlaanderen. Inmiddels heeft Cromwell zich ook toegelegd op het gravelen.

Valtteri Bottas showt maar al te graag zijn Canyon tijdens zijn tocht van Maleisië naar Singapore (Foto: Strava Bottas)