Ze won er vorig jaar al, maar nu opnieuw: Marjolaine Pierré bewees vandaag maar weer eens van wereldklasse te zijn met een overwinning bij Ironman 70.3 Aix-en-Provence. Die overwinning was overigens meer dan winnen alleen: ze verpulverde namelijk haar concurrentie, waaronder grote namen als Imogen Simmonds en Laura Philipp, en toonde simpelweg suprematie.
Pierré had er nog wel over voor nodig om daadwerkelijk de leiding in de wedstrijd over te nemen, want na het zwemmen – dat werd aangevoerd door Fenella Langridge – kwam de Franse atlete als achtste uit het water en had ze 31 seconden goed te maken. Terwijl het op de fiets de Belgische Hanne de Vet was die de wedstrijd begon aan te voeren, zag Pierré haar achterstand eerst nog oplopen tot bijna een minuut, maar ongeveer halverwege haakte ze toch aan bij De Vet en op dat moment zaten er al geen andere vrouwen meer in de buurt. Pierré pushte ondertussen door alsof het niks was en ook De Vet kon uiteindelijk niet meer met haar mee. Toen Pierré in T2 terugkeerde, volgde De Vet als tweede op 1:38 minuut, terwijl Solenne Billouin als derde al bijna vier minuten achterstand had en daarna Simmonds (+4:12) en Philipp (+4:36) op nog grotere achterstand volgden.
Ondanks dat Pierré het tempo indrukwekkend hoog hield, werd het eigenlijk 21.1 kilometer lang genieten omdat al snel bleek dat niemand haar overwinning meer in gevaar kon brengen. Ondertussen gold precies het tegenovergestelde voor De Vet; zij zag in de slotfase zowel Simmonds als Philipp voorbij komen en verloor daarmee haar podiumpositie.
Pierré won de wedstrijd in 4:08:27, Simmonds werd tweede in 4:12:10 en Philipp derde in 4:12:46.
Namens Nederland stond Eva Cornelisse aan de start. Zij werd 21e in 4:32:59.
Marjolaine Pierré overklast concurrentie en wint IM 70.3 Aix-en-Provence opnieuw

























