De Fransman Sam Laidlow heeft zojuist Challenge Samarkand gewonnen en dat is precies wat hij wilde in aanloop naar het WK Ironman op Kona, maar de voormalig wereldkampioen zal ongetwijfeld een beetje balen over de manier waarop hij tot de zege kwam. Makkelijk ging de wedstrijd tenslotte niet voor Laidlow, nadat hij al in de eerste kilometer van de halve marathon wandelend over het parcours kwam te lopen en het zichzelf daarmee onnodig moeilijk maakte.
Laidlow begon uitstekend aan de wedstrijd in Oezbekistan, toen hij als vierde uit het water kwam en slechts een paar seconden achter mannen als Ognjen Stojanovic, Henri Schoeman en Emil Holm zat. Niet geheel tegen de verwachting in reed Laidlow op de fiets meteen bij hen weg en daarna leek hij af te stevenen op een eenvoudige overwinning. Opvallend detail is overigens dat niet Laidlow de snelste fietstijd noteerde, maar titelverdediger Will Draper: de Brit reed nóg harder dan Laidlow, maar had in T2 nog wel 1:38 minuut achterstand.
Tijdens de halve marathon konden alle vooraf bedachte scenario’s overigens direct de prullenbak in, toen Laidlow al binnen een kilometer ineens van het parcours af wandelde, in het gras bleef staan, eens even een beetje over zijn maag wreef en daarna ook nog stukken bleef wandelen. Het zorgde ervoor dat niet alleen Draper, maar ook Holm weer bij de koploper aansloot.
De drie mannen trokken vanaf dat moment een tijdje met elkaar op en terwijl Laidlow wonderbaarlijk leek te herstellen van zijn eerdere klachten, lukte het hem ook om alweer tijdig bij Draper en Holm weg te lopen. Daarmee liep hij uiteindelijk naar een zege: 3:34:57. Holm werd tweede in 3:35:37 en Draper derde in 3:36:10.
In de vrouwenrace ging de winst naar Natalie van Coevorden: de Australische atlete won in een tijd van 3:58:41 en bleef onder andere Daisy Davies (3:59:49) en Sara Perez Sala (4:00:08) voor.
























