Het is voor de eerste keer in de historie van het evenement: Challenge Gran Canaria – die aankomende zaterdag, 18 april, plaatsvindt – is volledig uitverkocht. Verschillende wereldtoppers komen samen om de strijd met elkaar aan te gaan en op een sportieve manier uit te vechten wie de sterkste is.

In de mannenrace lijkt de Italiaan Michele Bortolamedi de grote favoriet en in ieder geval de man waar het meeste rekening mee gehouden gaat worden. Het mag echter geen wonder heten dat hij de overwinning niet cadeau gaat krijgen – zeker ook niet op het pittige parcours van Challenge Gran Canaria – en mannen als Nicolas Mann, James Teagle, Michele Sarzilla, Jack Hutchens, Damien Le Mesnager en Thomas Navarro lijken allemaal serieuze aanspraak te maken op een overwinning of podiumplaats. Eén ding is zeker: qua ranking ontlopen deze mannen elkaar nauwelijks en dus mag er op papier niet alleen een spannende, maar ook open strijd worden verwacht.

In de vrouwenrace is Caroline Pohle torenhoog favoriet: de Duitse atlete werd – na een zeer bewogen EK Ironman, waarin de uitslag meerdere keren werd gewijzigd – vorig jaar nog tweede in de Europese strijd over de 70.3 en gaat nu met de beste papieren van start. Megan McDonald en Justine Guerard lijken de grootste outsiders voor de zege, al mag Nikki Bartlett met al haar ervaring zeker ook niet worden onderschat.

3athlon.nl is zaterdag aanwezig bij Challenge Gran Canaria.