Wedstrijden waar het tot de allerlaatste meters spannend is en dan ook nog eens in de drie verschillende startseries die er zijn: het gebeurt niet zo héél vaak, maar vandaag was het toch echt raak. DTS Bosbaan leverde een heerlijk gelijkwaardige strijd om de medailles, met uiteindelijk Wolter van Popta en Sanne van der Aar als winnaars van de Olympische Afstand.

Drie startseries waren er dus voor de OD en al voordat er gestart werd, vond een eerste klein spektakel plaats: alle deelnemers per startserie werden namelijk op een drijvend ponton – inclusief dj – naar de startplek gevaren. Daar was het dan toch echt tijd om de strijd los te laten barsten, en dat werd dus een opvallend spannende. Met een tijd van 2:16:46 bleek Wolter van Popta uiteindelijk de snelste, maar Bert Duivenvoorde volgde kort als tweede in een tijd van 2:17:22 en ook Joep Bruin, die het brons pakte, volgde daarna snel in 2:18:20. Gijs Lebesque en Frans van Heteren kwamen uiteindelijk net te kort voor een podiumplaats; zij finishten in respectievelijk 2:18:39 en 2:19:41. Daarna volgden meerdere mannen in de 2:20 uur, wat eens te meer liet zien hoe close de battles vandaag waren.

Alsof de spanning in de mannenrace nog niet voldoende was, maakten ook de vrouwen er een bijzonder spannend spektakel van. Sanne van der Aar deed daar overigens niet aan mee, want met een eindtijd van 2:27:12 was de winnares simpelweg oppermachtig. Ook Astrid Beij, met 2:31:33 goed voor het zilver, was ruim te sterk voor de dames die daarachter volgden, maar de strijd om het brons werd intens. Franziska Romaggi won die bronzen strijd uiteindelijk in 2:35:18, nét voor Renate van Wijnbergen (2:35:22) en Sietske Haitjema (2:35:36).

Sanne van der Aar wint DTS Bosbaan. (Foto: Marathon-Photo’s)