Toen begin vorig jaar de Enhanced Games werden aangekondigd – waarbij door doping toe te staan een eerlijk speelveld gecreëerd zou moeten worden – stond de sportwereld logischerwijs volledig op haar kop. Terwijl de eerste editie van het toernooi pas volgend jaar plaatsvindt, is het eerste ‘wereldrecord’ door een doper al wel een feit. De Griekse zwemmer Kristian Golomeev heeft namelijk de snelste tijd ooit gezwommen op de 50 meter vrije slag en daarmee een miljoen dollar verdiend.

Het wereldrecord – 20.89 seconden en daarmee net sneller dan het officiële wereldrecord dat sinds 2009 op naam van Cesar Cielo staat (20.91) – wordt uiteraard nergens erkend. Golomeev begon een maand voor zijn poging aan prestatiebevorderende middelen en zwom daarnaast met een zogenaamd ‘supersuit’, een door alle zwembonden verboden zwempak.

Het record van Golomeev, dat dus nergens wordt erkend, werd wereldkundig gemaakt tijdens de officiële presentatie van de Enhanced Games. Dat project is in het leven geroepen door de Australische zakenman Aron D’Souza, die meerdere sportwedstrijden wil organiseren waarbij sporters zich niet aan de WADA-dopingregels hoeven te houden. Het project wordt mede gefinancierd door een fonds dat wordt geleid door Donald Trump JR en miljardair Peter Thiel. De eerste editie van de Enhanced Games vinden volgend jaar in Las Vegas plaats.